Zámek Velké Losiny

Zdroj obrázku: https://www.zamek-velkelosiny.cz/cs

Zámek Velké Losiny proslul známými čarodějnickými procesy, které se zde odehrávaly v letech 1678-1696. Předchůdcem zámku byla vodní tvrz, kterou vlastnili Žerotínové. Ti ji nechali přestavět na renesanční zámek. Zámek byl v roce 1995 prohlášený kulturní národní památkou.

Vzdálenost od apartmánů: 700 m

Papírna Velké Losiny

Zdroj obrázku: https://www.rpvl.cz/cz/

Papírenská manufaktura vznikla v místech bývalého obilního mlýna a výrobu zahájila v letech 1591-1596. V roce 1949 se stala papírna součástí národního podniku Olšanské papírny, v roce 2006 vznikla společnost Ruční papírna Velké Losiny a.s. Papír se zde vyrábí tradičním postupem z bavlny a lnu.

Vzdálenost od apartmánů: 300 m

Termální lázně Velké Losiny

Zdroj obrázku: https://www.lazne-losiny.cz/

Termální lázně Velké Losiny tvoří 4 lázeňské hotely, wellness hotel a jedinečný termální park. Termální park nabízí 5 vnitřních a 4 venkovní bazény, skvělé vodní atrakce nejen pro děti, sauny, masáže i různé animační programy. Lázně poskytují nejrůznější léčebné a relaxační procedury.

Vzdálenost od apartmánů: 1100 m

Velkolosinské pralinky

Zdroj obrázku: Fb://Velkolosinské pralinky

Velkolosinské pralinky nadchnou všechny milovníky čokolády, pralinek a sladkostí. Můžete zde zakoupit ručně vyrobené pralinky různých příchutí a tvarů, ale i další dobroty s lahodnou chutí. Pralinky si jednoduše zamilujete.

Vzdálenost od apartmánů: 850 m

Uniková hra Escape

Zdroj obrázku: https://escape-attic.cz/

Úniková hra Escape-Attic se nachází v areálu Ruční papírny Velké Losiny. Určená je pro 2 až 5 hráčů, které zavede do uzavřené místnosti. Tým hráčů získá 60 minut na vyřešení hádanek a kódů pomocí různých indicií a předmětů v místnosti.

Vzdálenost od apartmánů: 300 m

Pivovar Zlosin

Zdroj obrázku: https://pivovarzlosin.cz/

Rodinný pivovar Zlosin vznikl v roce 2016, kdy navázal na 100letou tradici vaření piva ve Velkých Losinách. V nabídce pivovaru nechybí světlý ležák 11%, polotmavý ležák 12%, 15% svrchně kvašený speciál, medový speciál či pšeničné pivo.

Vzdálenost od apartmánů: 1300 m

Dřevěný kostel sv. Michala

Zdroj obrázku: https://www.sumperk.cz

Dřevěný kostel sv. Michala v Maršíkově představuje nejstarší zachovalou lidovou stavbu na severní Moravě. Vybudovaný byl na místě staršího svatostánku v roce 1609. Jeho interiér je dřevěný a uvnitř jsou umístěné vzácné varhany.

Vzdálenost od apartmánů: 3900 m

Rozhledna Bukovka

Zdroj obrázku: https://www.rozhlednabukovka.cz/

Rozhledna Bukovka se nachází na vrcholu Bukového kopce. Vede k ní 111 schodů, po jejichž vystoupání se dostanete na vyhlídkovou plošinu. Rozhledna nabízí krásný výhled po okolí, na údolí Desné, hřeben Jeseníků i masiv Kralického sněžníku.

Vzdálenost od apartmánů: 4000 m

Zámek a park Loučná nad Desnou

Zdroj obrázku: https://icloucna.cz/zamecky-park/

Zámek Loučná nad Desnou byl vybudovaný po roce 1608 Žerotíny a následně barokně rozšířen. Kolem zámku je umístěný malebný zámecký park se staletými stromy. Zámek i park jsou chráněné jako kulturní národní památky.

Vzdálenost od apartmánů: 8100 m

Zámecký resort Sobotín

Zdroj obrázku: https://www.resortsobotin.cz/

Zámecký resort Sobotín je tvořený 3 hotely a 2 apartmány, které nabízí možnost ubytování v malebném prostředí, ale rovněž sportovní vyžití díky multifunkční hale, posilovně a bowlingovým drahám. Poskytuje rovněž wellness s procedurami.

Vzdálenost od apartmánů: 6500 m

Vřesová studánka

Zdroj obrázku: http://vresovastudanka.cz/

Vřesová studánka je pramen a lokalita nacházející se na jižním úbočí Červené hory ve výšce 1290 m n.m. Studánka je spojená s pověstí o zázračné léčivé vodě. Z místa je krásný výhled na Keprník, vrchol Vozky a na Spálený vrch.

Vzdálenost od apartmánů: 22,7 km

Vodní elektrárna Dlouhé Stráně

Zdroj obrázku: https://www.dlouhe-strane.cz/

Přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé Stráně představuje nejvýkonnější vodní elektrárnu v České republice. Každý den přečerpá 2,6 miliónů m3 vody a do její plochy by mohlo být umístěno 15 fotbalových hřišť. Tvořená je horní a dolní nádrží.

Vzdálenost od apartmánů: 23,7 km

Vysílač Praděd

Zdroj obrázku: https://www.hotelpradedvysilac.cz/

Praděd představuje oblíbené výletní místo pro turisty a v zimních měsících rovněž pro běžkaře. Jeho součástí je rozhledna v nadmořské výšce 1562,8 m n.m., která je druhým nejvyšším místem v České republice nabízející široký rozhled.

Vzdálenost od apartmánů: 23,6 km

Pradědovo muzeum

Zdroj obrázku: cs.wikipedia.org

Pradědovo dětské muzeum představí dětem i dospělým Jeseníky hravou a zábavnou formou. Nechybí v něm nejrůznější hry o přírodě, historii a řemeslech. Mimo jiné se dozvíte, jaké známé osobnosti z Jeseníků pochází.

Vzdálenost od apartmánů: 14,5 km

Zámek Bludov

Zdroj obrázku: https://www.zamekbludov.cz

Zámek Bludov je dominantou obce Bludov. Jedná se o rodinné sídlo Zierotinů. Jeho barokní hala je užívána pro svatební ceremonie i koncerty klasické hudby. K zámku patří anglický park s více než 600 let starou lípou.

Vzdálenost od apartmánů: 14,5 km

Lázně Karlova Studánka

Zdroj obrázku: https://www.horskelazne.cz/

Lázně Karlova Studánka jsou obklopené horskou přírodou a pyšní se nejčistším vzduchem ve střední Evropě. Půvab jim dodávají roubené lázeňské budovy. Nabízí léčebné pobyty, nejrůznější procedury, wellness i sportovní vyžití.

Vzdálenost od apartmánů: 47,8 km

Vlastivědné muzeum v Šumperku

Zdroj obrázku: cs.wikipedia.org

Vlastivědné muzeum v Šumperku představuje největší muzeum v šumperském regionu. Konají se v něm různé výstavy, ale nabízí i stálé expozice a prostor pro pořádání přednášek. V muzeu se nachází více jak 120 000 předmětů.

Vzdálenost od apartmánů: 9,7 km

Divadlo Šumperk

Zdroj obrázku: cs.wikipedia.org

Všichni příznivci kultury a divadla jistě ocení divadlo v Šumperku, které mohou navštívit. Divadelní sbor tvoří 12 herců. Divadlo hraje široký repertoár od představení pro děti, přes komedie až po drama. Jeho součástí je také půjčovna kostýmů.

Vzdálenost od apartmánů: 9,7 km